Holandská futbalová legenda strávila väčšinu svojej skvelej kariéry, ktorá mohla byť v prípade, že by sa Robben tak často nepotýkal so zraneniami, ešte veľkolepejšia, v Bayerne Mníchov. V jeho drese zaznamenal 7. apríla 2010 jeden z jeho TOP gólov.

Priamo na Old Trafford sa vtedy Bayern ocitol v neľahkej situácii. Po tom, ako v úvodnom štvrťfinálovom dueli Ligy Majstrov Bavori doma vyhrali 2:1, sa do nich Manchester United ešte pod vedením Alexa Fergusona na svojom svätostánku poriadne zahryzol. V 7. minúte bolo 2:0, v 41. minúte už 3:0 a všetko nasvedčovalo tomu, že nemecký celok vypadne.

Tesne pred prestávkou avšak strelil Bayern dôležitý kontaktný gól a od postupu ich v tú chvíľu teda delil jediný presný zásah. Ten dlho neprichádzal, až prišla 74. minúta. V nej sa o všetko postarala dvojica veľkých legiend. Ribéry zahral s citom génia rohový kop a Robben ukázal, že góly vie streliť aj inak, ako len po zaseknutí si protihráča. Jeho parádny volej nezastavil nik z defenzívy ani samotný Edwin van der Sar. Duel napokon skončil 3:2, nemecký klub avšak aj napriek prehre postúpil vďaka vyššiemu počtu strelených gólov u súpera. Len dodáme, že následne poľahky vyradil i Lyon, vo finále padol s Interom Miláno.