Hrať za Manchester City musí byť v týchto chvíľach určite príjemným potešením. Klub sa nachádza na prvom mieste v Premier League o osem bodov pred mestským rivalom z United. K tomu všetkému si ešte Guardiolovi zverenci zabezpečili pohodlný postup z prvej priečky skupiny F v Lige Majstrov. Mrzieť ich môže len posledná prehra na pôde Šachtaru Doneck v pomere 2:1, ktorá však už nič z pohľadu Angličanov neriešila.

Dôvodom takejto skvelej formy mužstva sú aj zlepšené výkony Raheema Sterlinga, ktorý začína konečne splácať svoju sumu. Ten prestúpil do Manchesteru pred dvomi rokmi za neuveriteľných 62,5 milióna eur. Prvé dve sezóny mu ale nevyšli podľa predstáv za čo bol aj patrične kritizovaný. V tejto sezóne je to ale úplne iná pesnička, o čom hovorí aj štatistika 13 vstrelených gólov počas 20 zápasov.

Taktika Pepa Guardiolu tak začína po roku prinášať svoje ovocie a Sterling sa stal jedným z kľúčových hráčov “Citizens”. Zlepšené výkony by mu mali podľa najnovších správ zlepšiť aj jeho výplatnú pásku. Anglický veľkoklub sa totižto rozhodol údajne ponúknuť 22-ročnému krídelníkovi nový kontrakt.

Raheem Sterling

Ten by mu mal týždenne priniesť viac ako 300 tisíc libier, čím by sa mladý Angličan stal najlepšie zarábajúcim hráčom v Premier League. Na prvom mieste by tak vystriedal Paula Pogbu, ktorý nastupuje za červenú časť Manchestru. Sterling by sa podpisom novej zmluvy zaradil platovo po boku takých hráčov ako Hulk či Axel Witsel, ktorí momentálne úradujú v čínskej lige.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.