Mesut Özil má to najlepšie v Arsenal už dávno za sebou. Kedysi bol mimoriadne šikovným, produktívnym a platným hráčom The Gunners, no dnes je z neho len hráč vysedávajúci na tribúne, bez akejkoľvek možnosti zasiahnuť do diania na ihrisku.

Najlepšie platený hráč Premier League, ktorý ani len nesedí na lavičke. 350 000 libier za týždeň je pre Arsenal poriadnou ranou, ktorú musí prekonávať až do skončenia jeho zmluvy. Alebo predsa len je tu nejaké východisko? Je. Vedenie klubu vytýčilo jedinú podmienku, podľa ktorej môže 32-ročný Nemec opustiť Emirates Stadium na hosťovanie. Týka sa to práve Özilovej mzdy.

Najväčší záujem o služby ofenzívneho záložníka javí turecké Fenerbahce, ktoré by si ho teda mohlo požičať do konca sezóny a keď sa osvedčí, tak v lete by ho mohli podpísať zadarmo ako voľného hráča. Aká je teda podmienka Arsenalu, aby povolili Özilovi hosťovanie? Turecký klub by musel prevziať hráčov plat v plnej výške, čo je trochu problematické, keďže istanbulský celok nedisponuje príliš veľkými finančnými možnosťami. Ale ktovie, možno vedenie klubu zoženie nejakých sponzorov. Za iných okolností asi Özil z Arsenalu neodíde skôr ako v lete.

mesut ozil arsenal

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter