Tŕnistá cesta Mesuta Özila by mala byť čoskoro ukončená. Nemecký záložník je neslávne známy tým, že zarába obrovské peniaze, no na zápasoch prítomný nie je. Svojím osudom pripomína Garetha Balea, ktorý to mal v Reale Madrid podobne.

Teraz sa Özilov kontrakt s Arsenalom chýli ku koncu. Oficiálne jeho zmluva trvá do leta 2021, no teraz by mohlo byť všetko inak. 32-ročný Nemec rokuje so svojím zamestnávateľom o predčasnom ukončení zmluvy, aby sa mohol stať voľným hráčom. Jeho budúcim pôsobiskom bude s najväčšou pravdepodobnosťou turecké Fenerbahce, ktoré vyslalo Özilovi jasný signál, že je trpezlivé a pokojne si na neho počká do konca aktuálneho prestupového obdobia.

Je možné, že hráč, ktorý zarába 350 000 libier týždenne, bude žiadať od Arsenalu istú finančnú kompenzáciu a možno vyplatenie istej čiastky peňazí, ktorú by zarobil do konca svojho pôvodného angažmánu. Podrobnosti z rokovania známe nie sú, no neexistuje logické vysvetlenie, prečo by mal londýnsky klub brániť Özilovi v ukončení kontraktu.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter