Slovenská juniorská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa dostala do povedomia celého Slovenska viac ako sa čakalo. Bohužiaľ, nejde o pozitívne dôvody. Aj preto je možno dobré obnoviť si spomienky o tom, ako ťažké to mal jeden z najlepších hokejistov Slovenska Zdeno Chára, ktorý mal taktiež problémy s Ernestom Bokrošom.

41-ročný slovenský obranca je hokejistom, ktorý toho dokázal mnoho. Aktuálne už niekoľko rokov pôsobí v celku zámorskej NHL Boston Bruins, kde vykonáva od roku 2005 aj úlohu kapitána mužstva.

Slovák dokázal so svojím tímom získať Stanleyho Pohár (2011) a taktiež je držiteľ Norrisovej trofeje, ktorá sa udeľuje najlepšiemu obrancovi v NHL. Tu získal v roku 2009. V najlepšej hokejovej lige sveta má za sebou už viac ako 1400 duelov a ak mu bude slúžiť zdravie, pridá aj ďalšie.

Tieto úspechy sa však nerodili ľahko a svoje o tom vie aj otec Zdena Cháru. Ten si zaspomínal ako bol jeho syn podceňovaný kvôli svojej výške. Jedným z takýchto ľudí bol aj Ernest Bokroš, ktorý ho podľa slov jeho otca úplne odpísal vetou, že z Cháru nikdy hokejista nebude. Viac vám o tom povie vo videu samotný Zdeněk Chára.

Otec Zdena Cháru o Ernestovi Bokrošovi

Foto: Facebook | Video: YouTube