Futbal často napíše aj tie menej spravodlivé príbehy. Jeden z nich si v tejto sezóne prežil na vlastnej koži aj Slovák hrávajúci v Anglicku. Ide o brankára Mareka Rodáka. Ten v minulej sezóne doslova hviezdil vo Fulhame a vďaka jeho superzákrokom si Chalupári zahrali v tejto sezóne Premier League.

Vedenie Fulhamu si však po predchádzajúcej úspešnej sezóne korunovanou postupom do Premier League myslelo, že potrebuje posilniť post brankárskej jednotky. Zjavne im nestačili bravúry slovenského gólmana Mareka Rodáka a tak do tímu priviedli na hosťovanie francúzskeho brankára Alphonsa Areolu. Ten odchytal dosiaľ všetky zápasy Fulhamu v Premier League až na jeden, kedy dostal priestor v bráne Rodák. V pondelok však po prehre s Burnley definitívne zostúpil Fulham do Championship.

24-ročný Slovák odchytal v tejto sezóne dohromady len 5 zápasov, 2 v FA Cupe, 2 v EFL pohári a spomínaný duel Premier League. Celú sezónu kryl chrbát Areolovi na lavičke, no teraz po zostupe mu opäť svitá na väčšiu hernú porciu. Kmeňový brankár PSG sa totiž v lete vráti späť do Ligue 1, keďže mu skončí hosťovanie. Tým, že má Rodák zmluvu až do roku 2024, je jasné, kto bude staronovou brankárskou jednotkou Fulhamu.

Rodákovi tak želáme veľa úspechov v druhej najvyššej anglickej súťaži, aby znovu naplno ukázal, čo v ňom je a ako zbrklo konalo vedenie Fulhamu, keď angažovalo Areolu. Ak by náhodou Rodák opäť vychytal svojmu klubu postup do Premier League, veríme, že sa vedenie londýnskeho klubu dostatočne poučilo a nechalo by Rodáka ako jednotku tímu aj v Premier League. Ale tam zatiaľ vedie mimoriadne dlhá cesta.

marek rodak

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter