Viete vlastne kvôli čomu bol Luis Suárez prepustený z Barcelony a za drobné sa pripojil k družine Diega Simeoneho? Ak nie, v tomto článku sa to dozviete a pravdepodobne si budete pritom ťukať na čelo. Uruguajčan poskytol populárneho francúzskemu denníku France Football úprimný rozhovor.

V lete to mrzelo skoro všetkých, vrátane fanúšikov, no jeho samotného s určitosťou najviac. Spôsob akým sa Barcelona zachovala k svojmu elitnému snajperovi bol nehodný a nedôstojný. “Naozaj ma mrzelo a štvalo to, čo mi bolo povedané. Vraj som starý a nemôžem hrať na vrcholovej úrovni za top tím. To ma sklamalo. Barcelona ma vykopla a na rozlúčku mi povedali, že už som viac nebol v ich plánoch. Takto mi dali najavo, že ma viac nechcú,” nechal sa počuť 34-ročný Uruguajčan.

“Zaslúžil som si určitú dávku rešpektu. Ak by som za tri či štyri sezóny v Barcelone nič neukázal, pochopil by som to. Ale dal som viac ako 20 gólov v každej sezóne. Vždy som mal dobré štatistiky, predo mnou bol len Messi. Dosiahol som v Barcelone určitú úroveň počas šiestich rokov a to bolo to, čo sa odo mňa očakávalo,” pokračoval Suárez, ktorý odohral za Barcu 283 zápasov pričom strelil 195 gólov a zaznamenal 113 asistencií.

messi a suarez

Potom čo mu Koeman cez telefón povedal, že viac nefiguruje v jeho plánoch, dvihol Luis kotvy a zamieril do Atlética Madrid. “Chcel som zmenu. Najťažšie na tom bolo to, že s rodinou žijete na jednom mieste 6 rokov a tak príde moment, kedy musíte deťom oznámiť, že odchádzame. Mali už totiž svojich kamarátov a isté spôsoby v Barcelone. To bolo na tom najťažšie. Ale treba sa pozrieť aj na svetlú stránku tejto veci. Nešiel som niekde, kde by ma ľudia viac nemali radi. Dnes moja rodina cíti, že som šťastný a to je hlavná vec,” vyjadril sa útočník Madridu.

V Atléticu prežíva Suárez mimoriadne skvelú premiérovú sezónu. V doterajších 20 ligových dueloch zaznamenal 16 gólov a 2 asistencie. Jeho klub je momentálne lídrom celej La Ligy a s titulom to nevyzerá vôbec zle. Na rozdiel od jeho bývalého zamestnávateľa, ktorému sa celkový triumf poriadne vzdialil. “Potom čo som toľké roky strávil v Barcelone chcem ukázať, že stále viem byť užitočným na najvyššom leveli,” zakončil interview 34-ročný bývalý hráč Liverpoolu, Ajaxu či Groningenu.

suarez

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter