Chelsea má za sebou vydarené letné prestupové obdobie a jej fanúšikovia môžu byť spokojní aj so vstupom do sezóny. The Blues totižto zvíťazili na pôde Brightonu aj vďaka krásnej strele Jamesa s prehľadom 1:3 a už teraz sa môžu pripravovať na náročné 2. kolo proti Liverpoolu.

Mnohí dokonca veria Chelsea, že by mohla tento ročník Premier League ovládnuť, o čom svedčia nasledovné čísla. Iný názor má však anglická legenda Manchestru United – Gary Neville. Muž, ktorý v rokoch 1992-2011 obliekol dres červených diablov dovedna 602 krát a bol pri mnohých veľkých úspechoch Alexa Fergusona, je dnes uznávaným futbalovým analytikom a taktiež komentátorom Sky Sports.

„No TOP goalkeeper, no league title,“ vyjadril sa na adresu Chelsea. Voľne preložené: „Bez špičkového brankára sa titul nedá získať.“ Tým jasne naznačil, že Kepa nie je dostatočne dobrý na to, aby s ním v bráne dokázala vyhrala Chelsea anglickú ligu. Reagoval tým na nedávne vyjadrenia Franka Lamparda, ktorý po dávnejšej kritike a úvahách o predaji Kepu obrátil kartu a vyjadril sa, že v neho verí v jeho ďalšie pokroky (aj vďaka Španielovej spolupráci s Petrom Čechom). Pritom Kepa Arrizabalaga sa stal v lete 2018 po príchode z Athletic Bilbao vôbec najdrahším brankárom futbalovej histórie.

Kepa Arrizabalaga ešte ako talent v bráne Bilbaa

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter