Slovenská futbalová reprezentácia dnes definitívne skončila svoje ťaženie v bojoch o postup na Majstrovstvá sveta 2022, ktorých sa definitívne nezúčastníme. Posledný zápas síce priniesol skvelé víťazstvo 0:6 na pôde Malty, avšak zachráni to budúcnosť trénera Štefana Tarkoviča na lavičke národného tímu?

Aj k tejto téme sa vyjadril prezident Slovenského futbalového zväzu, ktorý pre oficiálnu stránku SFZ Futbalsfz.sk vo videohovore povedal, že sa celá táto záležitosť bude riešiť 7. decembra na výkonnom výbore, kde sa bude hodnotiť kvalifikácia, ktorú však nepovažuje z komplexného hľadiska za úspešnú, pretože Slovensko nepostúpilo na MS 2022 do Kataru. Na výbore prehodnotia a prerokujú analýzu, ktorú im predloží tréner a rozhodnú sa, čo bude ďalej.

Samotný Štefan Tarkovič pre SFZ povedal, že si vie predstaviť pokračovanie na lavičke národného mužstva. Ján Kováčik však poprosil fanúšikov o strpenie, pretože podľa neho je takto skoro po poslednom zápase nekorektné hovoriť o prípadnej trénerskej zmene.

Zdroj: Futbalsfz.skFoto: Facebook/Slovenský futbalový zväz