Čoskoro oslávi 22. narodeniny, no už tretím rokom je považovaný za jedného z najlepších útočníkov sveta a zrejme najväčší talent svetového futbalu. Po prelomovej sezóne v Monaku sa rozhodol prijať výzvu v podobe presunu do konkurenčného PSG, kde sa nepochybne posunul o ďalší krok vpred. Dá sa očakávať, že po tejto sezóne zamieri do iného veľkoklubu?

Médiá už nejakú dobu vykresľujú jeho budúcnosť v Reale Madrid, kde by Mbappého mohol viesť jeho legendárny krajan Zidane. Samozrejme, nevyhol sa ani špekuláciám o presune do anglickej Premier League, teda predovšetkým do Liverpoolu, prípadne Manchestru United. Inou alternatívou by mohol byť jeho prestup do Juventusu, kde by bol náhradou za Ronalda, nebodaj do Barcelony.

Čo avšak bude rozhodujúce? Peniaze rozhodne nie, pretože sotva mu nejaký klub ponúkne lukratívnejšiu zmluvu, ako práve parížsky gigant. V hlavnom meste Francúzska by mohol pokojne hrať ešte celé roky, vyhrávať trofej za trofejou, strieľať či produkovať množstvo gólov, veď predsa len minimálne polovica celkov Ligue 1 by zrejme prehrala aj s lavičkou PSG.mbappe hodnota hracaKľúčová bude jeho motivácia a ochota riskovať. Síce súčasná ekonomická kríza prinútila aj veľkokluby šetriť, resp. uskromniť sa, no zisk Mbappého, ktorý je aktuálne najhodnotnejším futbalistom sveta, by bol pre mnohých veľkým lákadlom. Aktuálny kontrakt v Paríži končí mladému Francúzovi v júni 2022, a teda práve budúce leto môže byť pomerne prívetivé pre jeho možný prestup (ak teda dovtedy nepodpíše novú zmluvu, čo nie je vylúčené).

Ak ostane v Paríži, môže si naďalej užívať svoju slávu, veľké peniaze, pomerne ľahko získateľné trofeje, no len ťažko sa posunie vpred. Takýto stereotyp ho môže pokojne zničiť a v 25 rokoch bude za zenitom. A to by bola ohromná škoda. Na koho ponuku avšak prikývnuť? Všade sa budú od neho čakať doslova zázraky a je otázne, či je pripravený alebo vôbec schopný vziať na seba extrémnu zodpovednosť. Čo myslíte? Kam budú smerovať jeho ďalšie kroky alebo aký trend naberie jeho kariéra?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Strawpoll.me