Jürgen Klopp je manažérom Liverpoolu, kde pôsobí už od októbra 2015. Počas svojho pôsobenia v tomto klube si na svoje konto nepripísal zatiaľ ešte ani jednu trofej, no dá sa povedať, že mužstvo sa pod jeho vedením rok čo rok zlepšuje. S jeho službami je spokojné aj vedenie klubu, ktoré mu predĺžilo jeho zmluvu až do roku 2022. Inak to nie je ani s fanúšikmi, aj keď už klub pravdepodobne vypadol z boja o tohtoročný titul v Premier League.

Novinári sa opýtali 50-ročného manažéra, či si vie predstaviť, že ostane na Anfielde tak dlho, ako Arsène Wenger na lavičke Arsenalu. Svojou odpoveďou však prekvapil hlavne fanúšikov Liverpoolu. “Keď vyhráte niečo, čo zúfale všetci očakávajú, tak by to mohla byť práve tá chvíľa, kedy si poviem: Dobre, ale teraz to už musíme nechať. Zostať tu 20 rokov? Neviem, čo prinesie budúcnosť.” 

“Bol som sedem rokov v Dortmunde a povedal som si, že je čas sa posunúť ďalej. Zatiaľ to ale v tomto klube tak necítim a som tu momentálne šťastný. Ak si niekto myslí, že si urobí kariéru ako Wenger alebo Ferguson, tak je na veľkom omyle. Je to veľmi ťažké stať sa rekordmanom v Liverpoole. Nie som si istý, či by to bolo možné.” 

Posledná trofej Liverpoolu sa datuje ešte do sezóny 2011/2012, keď sa mužstvu pod vedením Kennyho Dalglisha podarilo zvíťaziť v dnešnom Carabao Cupe. Fanúšikovia sú tak vo veľkom očakávaní, čo prinesie táto sezóna, vzhľadom hlavne na útočnú silu mužstva. Jej lídrom sa stala rekordná posila klubu Mohamed Salah, ktorý prišiel behom tohto leta za 42 miliónov eur z rímskeho AS.

Zdroj: Bleacherreport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.