Futbalová Barcelona je na tom aktuálne pomerne zle. V nedeľu ju čaká duel 7. kola proti Levante, v ktorom by jej hráči určite radi získali tri body pre svoje sebavedomie, no určite aj pre trénera a fanúšikov. Avšak, s toľkými absenciami to nebude úplne jednoduché.

Každopádne, v stredu 29. septembra na katalánsky klub bude čakať druhé vystúpenie v Lige Majstrov UEFA. Na úvod doma dostala lekciu od Bayernu, teraz potrebuje bodovať. Benfica na úvod remizovala 0:0 na trávniku Dynama Kyjev a v prípade, že by teraz zdolala Barcu, po dvoch kolách by bol medzi nimi rozdiel už štyroch bodov.

Samozrejme, jedná sa len o „začiatok“, no i tak sa pre tím Ronalda Koemana môže jednať o kľúčový zápas, od výsledku ktorého sa bude odvíjať možno i budúcnosť samotného trénera. Podobne tak by prípadná výhra portugalského celku znamenal úplne iné psychické rozpoloženie všetkých zainteresovaných.

ronald koeman

Barcelonu avšak môže tešiť aspoň to, že v jej drese bude môcť nastúpiť nielen oddýchnutý Frenkie de Jong, ktorý vynecháva pre trest nedeľné vystúpenie v La Lige, ale aj dvojica navrátilcov.

Antu Fati nehral takmer rok, no objaviť sa má na súpiske už proti Levante. I ďalší skvelý mladík Pedri má byť na stredu 100-percentne pripravený. Toto trio by mohlo výrazne zvýšiť šance na úspech hostí. Nemyslíte?

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter