V posledných dňoch sa toho o osemfinálovej odvete Ligy majstrov medzi FC Barcelona a PSG popísalo veľa. Vyzerá to tak, že tento zápas bude mať ešte nejednu dohru!

Okrem toho, že šéf rozhodcov Pierluigi Collina vyhlásil, že rozhodca tohto zápasu bude po prešetrení potrestaný, sa na internete rozbehla aj veľká petícia. Na stránke Change.org podpísalo petíciu už viac, než stotisíc ľudí. A ich počet stále rastie. Ak by bolo petícií vyhovené, bolo by to po prvýkrát v histórii, čo sa na žiadosť fanúšikov bude opakovať zápas. Petícia pojednáva o tom, že fanúšikovia žiadajú UEFU o to, aby sa zápas opakoval a rozhodca bol zbavený kompetencie. Pretože práve hlavný arbiter Deniz Aytekin sa podľa niektorých výraznou mierou podieľal na senzačnom obrate. Okrem úvodného gólu, ktoŕému zrejme predchádzal offside, nariadil aj kontroverznú penaltu po zákroku na Suaréza. Rovnako tak v prospech Barcelony nariadil niekoľko ďalších štandardných situácií, napríklad po “fauloch” na Neymara.

Dokonca sa k zápasu vyjadril aj sám šéf organizácie FIFA. Infantino vyhlásil, že také chyby, akou bolo aj nariadenie pokutového kopu pred piatym gólom, sa musia z futbalu vytratiť. Tak či onak, výsledok zrejme v platnosti ostane, pretože oficiálny protest zo strany predstaviteľov PSG neprišiel.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Facebook