Holandská reprezentácia v posledných rokoch svojím fanúšikom nerobí radosť, veď futbalová veľmoc sa neprebojovala na EURO 2016 ani na MS 2018. Malou kompenzáciou za to by mohol byť podľa francúzskeho portálu L´Equipe návrat legendárneho útočníka.

Už 34-ročný Robin van Persie je najlepším strelcom v histórii holandskej reprezentácie, keď konto súperov zaťažil presne 50 krát. Na klubovej úrovni zaznamenal vo všetkých súťažiach zatiaľ 248 gólov, pričom posledných 36 strelil za turecké Fenerbahçe SK. V tomto veľkoklube mu však v júni vyprší kontrakt a všetko vraj nasvedčuje tomu, že sa vráti do Feyenoordu Rotterdam, za ktorý hral v rokoch 2001-2004. Úradujúci holandský šampión je v aktuálnom ročníku až na piatom mieste so 14-bodovou stratou na lídra PSV.

V roku 2004 prestúpil van Persie do Arsenalu, z ktorého po ôsmych rokoch prestúpil do konkurenčného Manchestru United a spomínaného Fenerbahce. Dvojnásobný držteľ Zlatej kopačky pre najlepšieho strelca Premier League je len tesne mimo prvej desiatky najlepších strelov jej histórie, spomedzi legionárov je ale druhý za Henrym.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.