Na prvý pohľad vskutku šokujúca správa pre slovenského fanúšika. Ondrej Duda podával v sezóne 2018/19 solídne výkony v drese Berlínčanov, no po príchode trénera Klinsmanna, ktorý s rodákom zo Sniny nepočítal, odišiel Duda do Premier League na hosťovanie.

Norwich však z najvyššej anglickej súťaže vypadol a tak sa 25-ročný Slovák vrátil do Herthy, kde s ním tréner Labbadia mal počítať. No zjavne to môže byť inak. Duda nastúpil v zápase 1. kola nemeckého pohára na ihrisku Eintrachtu Braunschweigen až v závere zápasu a nedokázal zvrátiť prekvapujúcu prehru Herthy 4-5. V nemeckých médiach sa vynorili sa otázky, či sa s Dudom počíta v budúcej sezóne a hlásiť sa má už aj prvý záujemca.

Duda samozrejme chce hrať v základnej zostave a priestor na to by mohol dostať v Kolíne. Nemecké média píšu, že Capkovia zvažujú kúpu slovenského záložníka, ak by padol transfer Robina Hacka z Norimbergu, s ktorým majú v katedrálnom meste zjavné problémy, pretože bavorský celok nechce predať svojho hráča. Duda tak musí zvážiť ak by k ponuke prišlo, či chce hrať v Herthe, ktorá pomýšľa na pohárovú Európu druhé husle, alebo byť ťahúňom v Kolíne, ktorý sa sústredí na záchranu v Bundeslige.

ondrej duda

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter