Toto sa inak ako omyl letopočtu nazvať nedá. Barcelona urobila vo svojej histórií množstvo prestupových chýb. Medzi najväčšími však vyniká jeden ozaj nepochopiteľný angažmán, pri ktorom si nejeden barcelonský fanúšik minimálne trikrát poklepká po čele.

Prvou šokujúcou vecou je zistenie, že Barcelona mala na zozname meno Erlinga Haalanda ako možnú posilu do útoku v zime 2019. Neuveríte, kto prišiel namiesto neho. Ide o útočníka, ktorý odohral za Barcu, dobre si to prečítajte, 4 oficiálne zápasy (3 v lige, 1 v Copa del Rey). Koľko dal tento útočník gólov? 0, slovom – nula. A bol to Kevin-Prince Boateng, ktorý prišiel do Katalánska na polročné hosťovanie z talianskeho Sassuola, ktorému Barca ešte zaplatila 1 milión eur za toto hosťovanie.

boateng

Totálne zlyhanie. Prečo však Barca Haalanda nekúpila? Bývalý športový riaditeľ Barcelony, Javier Bordas odhalil dôvody. “Povedali mi, že jednoducho nespadá do barcelonskej DNA. Rozumel som, že Bartomeu ignoroval našu technickú stránku, ale pravdou je, že Haaland dnes mohol byť hráčom Barcelony,” odkázal Bordas. Ako by sa dnes hodil nórsky ostrostrelec Blaugranas?

Fatálne zlyhanie. Po tom, čo vyšlo najavo, že Barca mohla angažovať francúzskeho útočníka Kyliana Mbappého, vyplávala na povrch ďalšia šokujúca informácia s Haalandom. A ako sa darí obom borcom, ktorí boli v zime 2019 na zozname Barcelony dnes? Nór hviezdi v Dortmunde, veď v 29 zápasoch dal 27 gólov a k tomu 6-krát asistoval. Boateng sa borí v Serie B, čiže druhej talianskej lige v Berlusconiho tíme AC Monza. V piatich dueloch dal 2 góly a na jeden ešte prihral.

haaland

Zdroj: Sportbible.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter