Francúzsky futbalový útočník Arsenalu Olivier Giroud bol v uplynulej sezóne druhým najlepším strelcom svojho tímu. V Premier League sa mu podarilo skórovať 12-krát, a to aj napriek minimu hracieho času od trénera Arséna Wengera.

Zatiaľ čo 24-gólový Alexis Sánchez odohral v najvyššej anglickej súťaži viac ako 3200 minút, Giroud dostal zhruba tretinovú dávku času svojho spoluhráča (1194 min.). Právom sa tak hovorilo o tom, že 30-ročný Giroud si zaslúži väčšiu zápasovú minutáž. Tú mal nájsť v inom tíme, čomu nasvedčoval aj avizovaný príchod bombardéra z Lyonu Alexandre Lacazetteho. Podľa všetko však Giroud predsa len zostane v Arsenale.

“V mojej kariére som vyhral málo titulov – to je dôležitá vec. Ale ďalšia vec, ktorá je pre mňa dôležitá, je, že vás ľudia považujú za lojálneho bojovníka na ihrisku. A to je dôvod, prečo chcem pokračovať v mojej dobrej ceste v Arsenale a vždy chcem zo seba dať to najlepšie. Rád by som získal ďalší titul alebo aj viac do konca mojej zmluvy. Je tu motivácia vždy zo seba odovzdať to najlepšie,” zneli prekvapivé slová útočníka francúzskej reprezentácie. Giroud sa tak konkurencie nebojí a chce sa v tíme opäť stať útočníkom číslo jeden.

Spomedzi všetkých hráčov Premier League od sezóny 2012/13, kedy prišiel do Arsenalu, nikto nedal viac gólov hlavou ako práve Giroud (25). Žiadosť o väčšiu porciu hracieho času by tak bola zrejme na mieste.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.