Prostredníctvom zakúpeného PPV mohli fanúšikovia bojových športov vidieť 10 skvelých zápasov, ktoré turnaj OKTAGON 18 priniesol. Hlavnú kartu vysielala aj televízia, takže nikto nezostal ukrátený.

Zaujímavosťou tohto turnaja ostáva fakt, že ani jeden zápas neskončil výsledkom rozhodnutia na body a iba hlavný pokračoval aj po druhom kole. V ňom bojoval východ vs. západ Slovenska, uspel Jozef Wittner. V očakávanom súboji zdolal Róberta Pukača v treťom kole, triumfovali aj Leo Brichta či Matěj Peňáz.

Na poslednú chvíľu zistili pozitívny výsledok testu u finalistu reality show Oktagon Výzva Romana Paulusa, a tak sa finále muselo preložiť na neurčito. “Prelims” karta priniesla 5 súbojov s nečakane rýchlymi ukončeniami.

Dva víťazstvá v druhom kole, keď uspeli Peter Gabal a Pavel Hvězda. Úvodnú kartu úspešne uzavrel Matěj Peňáz. Skúsený kickboxer zvládol stretnutie s Patrikom Jevickým a vo svojej premiére v MMA si pripísal prvú cennú výhru.

Všetci očakávali najmä hlavný zápas vypísaný na 5×5 minút, ten od začiatku ovládol Košičan Jozef Wittner. V treťom kole, po porade s trénermi, prišiel so šokujúcim pravým overhandom a poslal Roba Pukača k zemi. Nahúlený Robo z nepochopiteľného dôvodu vzápätí podvedome odklepal a rozhodca ukončil zápas.

„Prvé kolo som prepálil, nemohol som s ním robiť wrestling 25 minút. V druhom kole som strácal, skúsil som razanciu jeho úderov. Boli rýchle, no nie také tvrdé, nechal by som sa udierať aj celý zápas. Bolo to viac o bolesti než kondícii,” komentoval po zápase Jožo Wittner.

Ďalší turnaj Oktagon 19 je na programe už o dva týždne a v hlavnom zápase prinesie show, ktorú chcú všetci vidieť. Karlos „Terminátor” Vémola vs. Václav „Baba Jaga” Mikulášek!