Odkedy v Liverpoole pôsobí Virgil van Dijk a Alisson Becker, defenzíva The Reds zaznamenala rapídny progres. Kedysi deravá obrana sa zmenila na pevnú stavebnú jednotku, ktorá napríklad na prelome rokov 2019 a 2020 dokázala sedemkrát v rade vynulovať svojich súperov v Premier League. Teraz sa ale objavil poriadny problém.

Proti Evertonu sa zranil Virgil van Dijk a je možné, že do konca sezóny už nezasiahne do hry. To je pochopiteľne ohromná strata, veď Holanďan nastúpil v základnej zostave The Reds, za ktorých môžete aj zahlasovať, do ostatných 94 ligových stretnutí v rade a 93 z nich odohral celých. Na poste stopéra ostávajú Kloppovi aktuálne zo stabilných hráčov A-tímu len Joe Gomez a Joel Matip, poprípade Fabinho, ktorý sa postupne pretransformováva do srdca defenzívy. Mimo nich pripadajú do úvahy mladíci Sepp van den Berg či Nathalien Phillips, no tí rozhodne parametre základnej zostavy Liverpoolu zatiaľ nedosahujú.

Je tak viac než len pravdepodobné, že Klopp bude musieť v januári doviesť na Anfield novú tvár do stredu obrany. Samozrejme, ak dovtedy niektorý mladík nepredvedie zázračný progres alebo nedôjde z návratu van Dijka (a táto možnosť vyzerá ako extrémne nepravdepodobná). Médiá tak okamžite začali hľadať kandidátov na uvoľnený post po van Dijkovi.

Portál Givemesport zozbieral 8-členný zoznam, na ktorom nechýba ani náš Milan Škriniar. Ďalej sú na ňom Dayot Upamecano, Kalidou Koulibaly, Conor Coady, Pau Torres, Caglar Soyuncu, Ozan Kabak a Jules Koundé. Teda všetko hráči pôsobiaci v špičkových európskych súťažiach, pre ktorých by mohol byť Liverpool vrcholom ich kariéry.

Koho ale bude chcieť Klopp? Kto bude najviac zapadať do jeho predstáv a zároveň bude dostupný za prijateľné peniaze? Neprekvapí nejakým celkom iným menom? Nebude chcieť Nemec priviesť niekoho len na hosťovanie, keďže je predpoklad, že po návrate sa zaradí van Dijk na svoje vydobyté miesto? Odpoveď na tieto otázky budeme zrejme poznať už v najbližšom období.

Jurgen Klopp

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter