renato sanches klub

Ak hráč nie je v klube spokojný, prirodzene ho chce opustiť. V tomto konkrétnom prípade však neišlo o tvrdohlavé trucovanie ako zo strany Neymara. Portugalčan dal dvakrát slovo do médií, že chce odísť a napokon sa mu to aj podarilo.

Renato Sanches je mladá vyhasnutá hviezda, ktorá však stále môže reštartovať svoju kariéru a prinavrátiť jej stratený lesk. Na Majstrovstvách Európy 2016, keď ako 18-ročný dopomohol národnému tímu značnou mierou k celkovému ovládnutiu turnaja sa o ňom začalo hovoriť ako o veľkej hviezde budúcnosti. Prestúpil z Benficy Lisabon do Bayernu, no tam sa len trápil. Teraz nastáva vykúpenie.

Sanches dnes oficiálne podpísal 5-ročný kontrakt s francúzskym LOSC Lille, ktoré za neho zaplatilo Bayernu čiastku v hodnote 20 miliónov eur. S klubom Ligue 1 si túto sezónu zahrá aj naprestížnejšiu európsku klubovú súťaž Ligu Majstrov UEFA. Počas svojho pôsobenia v Bayerne nastúpil 22-ročný záložník do 53 zápasov, kde si pripísal 2 góly a 3 asistencie. S Bavormi sa tešil zo zisku 2 Bundesligových titulov, Nemeckého pohára a troch nemeckých superpohárov. Lille je teda tým správnym klubom, kde môže Sanches nakopnúť svoju kariéru.

Zdroj: Bbc.com | Foto: Twitter