Tottenham hlási už druhú letnú posilu. Po tom, čo v predchádzajúcom zimnom prestupovom období nepodpísal klub z Londýna ani jedného hráča, teraz zlomili klubový rekord. Tanguy Ndombélé stál “Kohútov” 60 miliónov eur. Prekonal tak prestup Davinsona Sáncheza, za ktorého do Ajaxu putovalo 42 miliónov.

22-ročný záložník prichádza do Tottenhamu z francúzskeho Olympiqueu Lyon, v ktorom odohral len jednu sezónu. So “Spurs” podpíše rodák z Demokratickej republiky Kongo reprezentujúci Francúzsko 6-ročný kontrakt. Pre trénera Tottenhamu Maurizia Pochettina bol práve Francúz prestupovým číslom jedna v tomto transferovom období. Pochettino presvedčil hráča, že jeho ďalšie kariérne kroky bude najlepšie rozvíjať práve v Tottenhame.

Minulú sezónu bol Ndombélé v Lyone pilierom stredu poľa keď celkovo odohral 49 zápasov, v ktorých zaznamenal 3 góly a 8 asistencií. V Tottenhame by mal nahradiť dlhoročnú oporu “kohútov” Mossu Dembélého, ktorý v januári prestúpil do čínskeho Guanghzou R&F. Pre Londýnčanov je Ndombélé po Jackovi Clarkovi už druhá letná posila.

Zdroj: Guardian.com, Transfermarkt.com| Foto: Twitter