Arsenal a Valencia sú kluby, ktoré spolu na prestupovom trhu uzatvárajú obchody už dlhšiu dobu. Pred dvomi rokmi zavítal do Londýna nemecký reprezentant Shkodran Mustafi. Ten si svojimi skvelými výkonmi vypýtal transfer do Anglicka za 41 miliónov eur. O rok na to putoval opačnou trasou Gabriel Paulista, ktorý na druhú stranu svojimi výkonmi v Anglicku príliš nepresvedčil.

V posledných hodinách sa táto prestupová trasa po piatich mesiacoch opäť obnovila. Španielsky klub dohodol príchod francúzskeho stredopoliara Francisa Coquelina. Ten odchádza z Arsenalu po desiatich rokoch strávených v tomto veľkoklube. Kluby sa dohodli na prestupovej čiastke v hodnote 14 miliónov eur. Coquelin sa novému zamestnávateľovi upísal na štyri a pol roka.

Francis Coquelin26-ročný rodák z Lavalu žiaril v drese Arsenalu počas sezóny 2014/2015, kedy patril medzi najlepších hráčov svojho mužstva. Odvtedy ale začala jeho hviezda pomaly zhasínať a všetko to vyvrcholilo až teraz. Francúz si v tejto sezóne pripísal na svoje konto 15 zápasov, v ktorých zaznamenal jednu asistenciu. Zaujímavosťou je, že počas svojho dlhoročného pôsobenia v londýnskom klube si nepripísal na svoje konto za A-mužstvo ani jeden jediný gól.

Francis Coquelin

Zdroj: Footbal-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.