Aj vinou zranenia sa v predsezónnom kempe neprebojoval do prvého tímu a sezónu musel nakoniec začať na farme v Stoctone. V záložnom tíme sa mu darilo výborne a tak na začiatku kalendárneho roka prišlo vytúžené povolanie do prvého tímu Flames.

Avšak v Národnej hokejovej lige sa Marek Hrivík dlho neohrial. Nastúpil len na jeden zápas a opäť putoval na farmu. Za Calgary stihol odohrať ešte potom ďalšie dva zápasy a prišiel otras mozgu, kvôli ktorému nemôže štartovať ani na MS 2018 v Dánsku. Dovedna v tejto sezóne odohral v najlepšej lige sveta len tri zápasy bez bodového zápisu a to bola pre Hrivíka v zámorí konečná. Rozhodol sa totiž ďalej v NHL nepokračovať.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Ako sa sám vyjadril, vo svojej kariére bude pokračovať v nadnárodnej KHL. Rokuje už aj so zástupcami niekoľkých klubov, no nechcel konkretizovať s akými. Už dávnejšie sa generálny manažér Slovana Bratislava vyjadril, že majú záujem aj o Mareka Hrivíka.

Okrem Calgary si v NHL zahral aj za New York Rangers. Počas dvoch sezón odohral za “Jazdcov” 21 stretnutí so ziskom troch asistencií. Najväčšiu časť svojej doterajšej kariéry strávil vo farmárskej AHL v tímoch Connecticut Whale, Hartford Wolf Pack a Stockton Heat, za ktorých odohral dovedna 350 zápasov a pripísal si v nich 198 kanadských bodov za 72 presných zásahov a 126 gólových nahrávok. V reprezentačnom drese sa predstavil na MS do 18 a 20 rokov a v roku 2014 si zahral aj na seniorskom šampionáte.

Foto: Facebook, YouTube