Orgány UEFA oficiálne vyradili Manchester City z Ligy Majstrov pre nasledujúce dve sezóny. Na vine je porušenie fair-play pravidiel v rokoch 2012-2016. Samozrejme, vedenie klubu to nechce len tak nechať, čo ho doviedlo k nasledovnému kroku.

Posledné slovo bude mať teda zrejme arbitrážny súd, no je veľmi reálne, že bohatý anglický klub skutočne po dlhých deviatich rokoch neuvidíme v Lige Majstrov, resp. po desiatich rokoch v európskych pohároch. Kto ho však nahradí (pravdepodobne v Lige Majstrov) v prípade, že sa umiestni v TOP4, čo je vzhľadom k jeho aktuálnemu postaveniu a celkovej kvalite takmer 100-percentné?

Aby bolo všetkým jasné, aktuálneho ročníka sa zákaz netýka. V konfrontácii proti Realu Madrid ho nenahradí ani tretí tím skupiny C Šachtar Doneck a ani nikto iný. V aktuálnom ročníku majú Citizens stále šancu napríklad aj premiérovo Ligu Majstrov vyhrať.

manchester city tim

Čo sa však týka budúceho ročníka, niekto Guardiolovcov bude musieť nahradiť. Ak skončia v TOP 4 v Premier League, na základe článku 4.08 ich nahradí piaty tím z tejto súťaže. Nie teda tretí tím z francúzskej Ligue 1 ani nik iný. Najvyššia anglická súťaž sa normálne dohrá a do Ligy Majstrov sa kvalifikujú štyri najlepšie tímy nezahŕňajúc Citizens a rovnaký kľúč bude platiť aj v Európskej lige (do tej by sa dostal s určitosťou šiesty a teoreticky aj siedmy a ôsmy tím).

O to pikantnejší môže byť boj napríklad aj o 5. miesto v Premier League, keďže doteraz sa zdalo, že Ligu majstrov si okrem suverénneho Liverpoolu ustráži duo Manchester City a Leicester a (zrejme) štvrtá Chelsea. Piaty je totižto nováčik Sheffield United, ktorý má v pätách zvučnejší Tottenham či Manchester United, a taktiež Wolverhampton a Everton. Posledné slovo vďaka tomu nemusel povedať ani krízou zmietaný Arsenal, ktorý v aktuálnej chvíli stráca na piaty Sheffield United napriek všetkému len osem bodov.

Zdroj: Express.co.uk | Foto: Twitter