Špekulovalo sa o tom už dlhšie, ale pred pár hodinami sa to stalo oficiálne. Potvrdil to dokonca aj manažér Manchestru Cty Pep Guardiola, ktorý vyhlásil, že stálica “Citizens” Yaya Touré po sezóne definitívne opúšťa klub!

Yaya Touré je súčasťou Manchestru City už 8 rokov, keď sem prestúpil v roku 2010 z FC Barcelona za 30 miliónov eur. Svojho času patril medzi najlepších záložníkov Premier League, ale 34-ročný reprezentant Pobrežia Slonoviny v tejto sezóne zasiahol len do deviatich duelov vo všetkých súťažiach a pripísal si v nich dva góly.

Tourému končí v Manchestri kontrakt k 30. júnu 2018 a Guardiola potvrdil, že v ďalšej sezóne už nebude súčasťou anglického celku. Posledným vystúpením Yayu Tourého v drese Manchestru City by mal byť posledný domáci zápas “Citizens” v tejto sezóne, ktorý je na programe v stredu 9. mája 2018 a Guardiolova družina sa v ňom postaví proti Brighton & Hove Albion FC.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D