alberto moreno liverpool

Po odchode Daniela Stturidga, ktorému na Anfield Road skončila 1.júla zmluva, postihol rovnaký osud aj ľavého obrancu Alberta Morena. Klub s ním zmluvu nepredĺžil a tak sa stal voľným hráčom. No nie nadlho.

27-ročný Španiel včera oficiálne podpísal päťročný kontrakt vo Villarreale. Po piatich rokoch strávených v Premier League sa tak vráti do rodnej vlasti, v ktorej predtým hrával za FC Sevilla. Za “The Reds” odohral Moreno celkovo 141 stretnutí, v ktorých zaznamenal 3 góly. S Liverpoolom dokázal v minulej sezóne dvihnúť nad hlavu trofej Ligy Majstrov, v ktorej však odohral len 8 minút v základnej skupine proti Červenej Hviezde Belehrad. Celú sezónu totiž robil back-up vychádzajúcej hviezde Andrewovi Robertsonovi.

Pre Villarreal je to už tretia významná posila do defenzívnych radov. “Žltú ponorku” už stihol posilniť pred pár dňami Raúl Albiol z Neapola a Ruben Peńa z Eibaru. Cieľom je boj o priečky v pohárovej Európe. Minulá sezóna bola pre Villarreal veľkým sklamaním keďže v španielskej lige obsadil až 14. priečku, 9 bodov za miestenkou v Európskej lige a len 7 bodov od zostupu do 2.ligy. Nové posily na čele s Albertom Morenom sa tak nesmierne zídu.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter