V kariére slovenského hokejistu Marka Daňa sa za posledné roky vystriedali horšie aj lepšie obdobia. Po tejto sezóne sa však stal voľným hráčom a reálne hrozilo, že ak sa nedohodneme so žiadnym klubom, bude sa musieť vrátiť do Európy. Dnešok však priniesol skvelú správu.

Vo svojej premiérovej seniorskej sezóne v NHL vo veku necelých 20 rokov dokázal Daňo po boku veterána Scotta Hartnella nazbierať skvelých 21 bodov v 35 zápasoch. Navyše, rodák z rakúskeho Eisenstadtu prekypoval sebavedomím a neraz parádnymi kľučkami vyškolil skúsenejších súperov.

Po poslednom neúspešnom období by mu práve Columbus mohol pomôcť prinavrátiť stratenú formu. Práve s miestnym klubom Columbus Blue Jackets sa 24-ročný slovenský krídelník dohodol na novom dvojcestnom kontrakte na jeden rok.

“Je to ako vrátiť sa naspäť domov. Toto je miesto, kde to pre mňa všetko odštartovalo, takže je skvelé byť späť. Teším sa, že som späť a som pripravený na túto príležitosť. Verím, že to bude fungovať,” povedal bezprostredne po podpise zmluvy Daňo. A my mu budeme držať palce, aby jeho kariéra nabrala ten správny smer.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter