Jedným z najhorúcejších kandidátov na odchod zo Slovana Bratislava je Andraž Šporar. Spolu s ním by však odišla aj veľká časť gólovej potencie úradujúceho slovenského majstra. Aj preto sa vedenie bratislavského celku rozhodlo priviesť vhodnú alternatívu, ktorá by ho v prípade jeho odchodu mohla nahradiť.

ŠK Slovan Bratislava predstavil na svojej oficiálnej stránke novú ofenzívnu posilu, ktorou je Alen Ožbolt. 23-ročný slovinský útočník pôsobil v tejto sezóne v bulharskom klube Lokomotiv Plovdiv, za ktorý v aktuálnom ročníku nastrieľal v domácej súťaži 6 gólov a jeden pridal aj v Európskej lige UEFA.

O služby mladého Slovinca, ktorý v minulosti nastupoval aj v drese rezervy Borussie Dortmund, ma byť vďaka jeho skvelým výkonom veľký záujem. Podľa jeho slov sa však rozhodol pre Slovan aj vďaka pozitívnym odporúčaniam jeho krajanov Kenana Bajrića a Andraža Šporara. Slovenský klub ho však zaujal aj svojimi vystúpeniami v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Slovan mal za mladého futbalistu zaplatiť 350 tisíc eur. Nová posila mala podpísať kontrakt na 4,5 roka.

Zdroj: Transfermarkt.com, Skslovan.comFoto: Twitter