Prestup do veľkého klubu z maličkej Žiliny je buď hop alebo trop. Buď sa hráč uchytí a bude hrať v základnej zostave, alebo uviazne na lavičke, prípadne bude blúdiť po hosťovaniach. Slovenského záložníka Lászloá Bénesa postihol druhý scenár.

Bénes prestupoval zo Žiliny do Borussie Mönchengladbach v roku 2016 za 5 miliónov eur. Tam sa však nepresadil a tak bolo na čase zmeniť dres. 24-ročný záložník prestupuje do druholigového Hamburgu. Ten za Slováka zaplatil čiastku 1,5 milióna eur. Bénesa si do klubu pravdepodobne vyhliadol tréner HSV Tim Walter, pod ktorým hrával v Holsteine Kiel počas hosťovania, kde bol mimoriadne produktívnym a rozhodne to bolo jeho najlepšie obdobie čo sa týka angažmánu v Nemecku.

Cieľ Hamburgu je viac ako jasný: postup späť medzi elitu. Práve Bénes má byť jedným z kľúčov k vytúženému úspechu, čo potvrdil aj jeden z členov predstavenstva HSV. „Svojimi technickými a strategickými schopnosťami nám vie pomôcť v hre aj v štandardných situáciách,“ vyjadril sa Jonas Boldt. Slovenských fanúšikov tak môže tešiť fakt, že Bénes by s veľkou pravdepodobnosťou mal opäť pravidelne hrávať v základnej zostave.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Instagram/beneslascus22