Slovenský brankár Marek Rodák je, zdá sa, podľa vedenia Fulhamu dostatočne dobrý na League Championship, no nedostatočne kvalitný na Premier League. Už druhýkrát v rade mu urobili to isté.

V lete 2020 po predošlom postupe Fulhamu medzi elitu do klubu formou hosťovania zamieril známy brankár Alphonse Areola a Rodák sa medzi tri žrde dostal len dvakrát. Klub avšak zostúpil a Rodák bol opäť jednotkou, hoci Paolo Gazzaniga nebol úplne ľahkým súperom a zo začiatku ročníka 2021-22 dokonca plnil rolu jednotky.

Rodák sa ale medzi tri žrde vrátil a svoju pozíciu si uhájil. Fulham aj vďaka nemu postúpil opäť medzi smotánku, no od začiatku leta sa špekulovalo o tom, že Fulham predsa len zase získa nejakého brankára. To sa stalo definitívne začiatkom augusta, a to len štyri dni pred štartom Premier League.

Novou posilou Fulhamu sa stal Bernd Leno, niekdajšia jednotka Arsenalu. Nemecký brankár odchytal aj deväť zápasov za reprezentáciu, kde mu robia konkurenciu Neuer či ter Stegen. Arsenal nechal odísť Lena za smiešnych 3,6 milióna eur a s „Chalupármi“ podpísal kontrakt do júna 2025.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bernd Leno (@berndleno1)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Rody.1