Potešujúca správa dnes otriasla celou futbalovou republikou našich západných susedov. Ich nádejný reprezentačný útočník Patrik Schick, ktorý sa nepresadil v talianskom AS Rím teraz zmení dres a presunie sa bližšie k domovu.

Schick nebol v plánoch trénera AS Paula Fonsecu na nasledujúcu sezónu a tak sa všetci zhodli na tom, že najlepším riešením bude na teraz dočasné rozdelenie ciest. Záujem hlásilo hneď niekoľko klubov, vrátane Schalke 04, Borussie Dortmund a RB Lipska. A práve posledný menovaný klub bude Schickovým domovom minimálne pre nasledujúcu sezónu.

Tím okolo mladého trénera Nagelsmanna angažoval 23-ročného Čecha na ročné hosťovanie v hodnote 3,5 milióna eur, ktoré sa môže prípadnými bonusmi ešte navýšiť. V dohode je zahrnutá aj možnosť celkového odkúpenia po skončení hosťovania. Ak teda “Červení býci” položia na stôl 28 miliónov eur, Schick sa definitívne stane hráčom RB. Suma ešte môže narásť o milión eur ak sa Lipsko kvalifikuje do budúcoročnej edície Ligy Majstrov UEFA.

Samozrejme, fanúšikovia nemôžu očakávať Schickové okamžité zaradenie do základnej jedenástky Lipska, keďže obrovskú konkurenciu mu budú robiť góloví bombardéri Timo Werner a Yussuf Poulsen. Lenže ambiciózny Nagelsmann, ktorého družina bude zápoliť v tejto sezóne až na 3 frontoch (liga, pohár, Liga Majstrov), je známy rotáciou svojho družstva takže Schickova šanca určite príde. Dodajme, že za Rím odohral 58 súťažných duelov s bilanciou 8 gólov, 3 asistencie.

Zdroj: 90min.com, Transfermarkt.com | Foto: Facebook, Twitter