Skutočne zaujímavý transfer sa včera oficiálne spečatil v Španielskej Seville. Dlhodobo sledovaný slávnymi klubmi – francúzsky krídelník Nabil Fekir, ktorý bol minulý rok len krok od prestupu do Liverpoolu si teraz vybral naozaj prekvapivého zamestnávateľa.

Betis Sevilla dnes oficiálne potvrdil prestup Nabila Fekira z Lyonu za 20 miliónov eur. S Francúzom podpísali Sevillčania výhodný 4-ročný kontrakt. Pre klub je to jedna z najväčších posíl v novodobej histórií klubu, avšak vcelku prekvapivá, pretože málokto čakal, že po tom čo bol 26-ročný ofenzívny stredopoliar silne spájaný s Liverpoolom, Bayernom a Realom Madrid, si napokon vyberie menší klub. Fekir dokonca minulý rok podstupoval lekársku prehliadku na Anfield, no tú mal absolvovať neúspešne.

Rodák z Lyonu odohral celú svoju seniorskú kariéru vo farbách OL po tom, čo v sezóne 2013/14 zaznamenal svoj debut v Ligue 1. Celkovo odohral za Olympique 193 zápasov, v ktorých zaznamenal 69 gólov a 46 asistencií. Kým klub z Ligue 1 prichádza o svoju dlhoročnú hviezdu a kapitána, Betis môže týmto podpisom pokojne pomýšľať na vyššie priečky v španielskej La Lige. Tím okolo Marca Bartru, Williama Carvalha, Giovanniho Lo Celsa či Sergia Canalesa môže byť čiernym koňom súťaže, čo myslíte?

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter