FC Barelona musela po odchode Andrésa Iniestu riešiť nie len jeho náhradu v záložných radoch, ale aj na pozícii kapitána. Napokon je to jasné a zodpovednú úlohu na seba prevezme ďalšia klubová legenda.

34-ročný španielsky tvorca hry odišiel po skončení sezóny do Japonska a v tíme tak museli určiť, kto po ňom preberie kapitánsku pásku. Rozhodnutie nebolo vôbec ťažké a prvým a hlavným kapitánom FC Barcelona sa pre sezónu 2018/2019 stane Lionel Messi, keďže je v tíme služobne najstarší. Nebude však sám a vypomáhať mu bude ďalšia trojica hráčov.

Argentínsku hviezdu v prípade potreby zaskočí trojica Španielov, a to v tomto poradí Sergio Busquets, Gerard Piqué a ako štvrtý Sergi Roberto. Pôjde tak od sezóny 2013/2014 o prvú štvoricu, ktorá vyšla z mládežníckej akadémie Kataláncov. V spomínanej sezóne vytvorilo kvarteto Xavi, Iniesta, Messi aBusquets.

Rozhodnutie barcelonského celku nemožno pripísať iba La Masii, ale aj času, ktorý daní hráči strávili v klube. Roberto je členom prvého tímu od roku 2013, pričom debutoval už o tri roky skôr. Piqué sa vrátil z Manchestru United v roku 2009 a od vtedy je stále verný barcelonským farbám. Messi a Busquets už úlohu kapitána mužstva zažili a taktiež patria k hráčom, čo sú v klube najdlhšie. Messi pôsobí v prvom tíme od roku 2005 a Busquets od roku 2008.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter