Začiatkom augusta sa prezident Juventusu vyjadril, že ak do 10.8. Ronaldo neprestúpi, sezónu 2021/22 odohrá v Turíne. Koncom mesiaca sa ale všetko zmenilo a jeden deň všetky médiá informovali, že je na svete dohoda s Manchestrom City. Mnohým v tom ale niečo nehralo.

Prečo by Ronaldo známy svojim vzťahom k Manchestru United zamieril k mestskému rivalovi? Áno, peniaze sú dobrá vec, ale v jeho prípade už zrejme rolu nehrajú, veď napríklad v roku 2020 sa stal prvým športovcom histórie, ktorý zarobil už cez miliardu eur.

Následne médiá jasali, že Ronaldo zamieri do Manchestru United, s ktorým sa dohodol. Realita je ale taká, že portugalská ikona sa stala oficiálne hráčom klubu z Old Trafford až v posledný deň prestupového obdobia. Renomovaný (a smerodajný) portál Transfermarkt zmenil status v Ronaldovom profile z “Juventus” na “Manchester United” až 31. augusta ráno po 9tej hodine.

Prestupová čiastka je teda napokon 15 miliónov eur, no viaceré zdroje uvádzajú, že ďalších až 10 miliónov by mohol Juve zinkasovať na bonusoch (výhra ManUtd v Premier League, Lige Majstrov a pod.). Tak teda, už oficiálne, Cristiano Ronaldo, vitaj späť v Manchestri United!


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Strawpoll.me