Nový ročník La Ligy pomaly klope na dvere a kádre jednotlivých mužstiev sa formujú do finálnej podoby. Titul bude obhajovať FC Barcelona, ktorá nechcela zaspať na vavrínoch a v letom prestupovom období sa značne posilnila.

Do klubu prišiel stopér Clement Lenglet, krídelník Malcom, stredopoliar Athur a naposledy rady katalánskeho klubu rozšíril Arturo Vidal z Bayernu Mníchov. Samozrejme, nové posily už tradične znamenali odchody hráčov, ktorí sa buď ocitli na zozname nepotrebných, alebo sa zľakli konkurencie a kvôli väčšej minutáži zvolili dobrovoľný odchod.

K takým zrejme patrí aj dvojica hráčov, ktorá v posledných chvíľach prestupového okna v Anglicku posilnila Everton. Prvým je stopér Yerry Mina, ktorý sa na Majstrovstvách sveta v Rusku blysol tromi gólmi v drese Kolumbie. 23-ročný stredný obranca prišiel do Barcelony z Palmeirasu iba v januári tohto roka, no do nabitej zostavy sa nepretlačil podľa svojich predstáv, keď za “Blaugranas” odohral iba 6 zápasov.

Mina očividne nemá chuť bojovať o základnú jedenástku s ostrieľanými stopérmi, a preto už po polroku zvolil ľahšiu cestu, ktorou bol odchod do Evertonu. S týmto anglickým celkom podpísal 5-ročnú zmluvu a prestupová čiastka za neho by mala činiť niečo málo viac ako 30 miliónov eur.

Spolu s Minom do Evertonu odchádza aj stredový záložník André Gomes, ktorý medzi priaznivcami Barcelony nemá na ružiach ustlané. 25-ročný Portugalec však narozdiel od Minu bude v tomto klube z Liverpoolu iba jeden rok hosťovať.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.