Po búrlivých novinkách v rámci futbalovej reprezentácie sa nám v tichosti rozbieha sezóna aj pre tú hokejovú. V novembri ju totiž čaká Nemecký pohár v Krefelde. Miroslav Šatan preto dnes oznámil nomináciu hráčov, ktorí nás tam pôjdu reprezentovať. 

Slovákov na spomínanom turnaji bude najskôr čakať vo štvrtok 8. novembra o 15:30 duel proti Švajčiarsku. Hneď o dva dni o 17:00 si zmerajú sily s ruským olympijským tímom. 11. novembra o 14:30 nás zasa vyzve domáci nemecký výber.

V boji o čo najlepšie umiestnenie pomôže našej reprezentácii aj štvorica nováčikov a to Andrej Košarišťan (brankár), Martin Chovan (obranca), Samuel Buček a Róber Lantoši (obaja útočníci).  V kádri však budú aj skúsení borci ako Michal Sersen a Milan Bartovič.

Chýbať nebudú ani hráči, ktorí sa zúčastnili májových MS. Z nich sa v kádri nachádzajú Mário Grman, Marek Ďaloga, Dávid Bondra a Michal Krištof. Nomináciu bohužiaľ odmieto Tomáš Záborský, ktorý podľa generálneho manažéra odmietol kvôli náročnému programu jeho tímu v rámci hokejovej Ligy majstrov.

Nominácia Slovenska na Nemecký pohár 2018

Foto: Facebook, Twitter