V Nemecku sa v posledných dňoch roztrhlo vrece s návratmi do svojich materských klubov. Ako prvý začal Sandro Wagner, ktorý len pred niekoľkými hodinami ohlásil svoj návrat do Bayernu Mníchov, čiže do klubu v ktorom futbalovo vyrastal. Podobný príbeh sprevádza aj ďalšieho nemeckého reprezentanta Maria Gómeza, ktorý dnes skompletizoval svoj návrat do Stuttgartu. 

32-ročný útočník pôsobil v Stuttgarte takmer od začiatku svojej kariéry. Postupne si v mužstve prešiel všetkými vekovými kategóriami, až sa napokon stal hlavnou hviezdou tohto klubu. Prišiel ale jún 2009 a očakávaný prestup do veľkého Bayernu, ktorý neváhal za vtedy mladého nádejného strelca zaplatiť vysokú čiastku 30 miliónov eur. Svoju cenu začal postupne splácať, no po štyroch rokoch prišiel úpadok formy, do ktorej sa mu už nikdy nepodarilo dostať naspäť.

Mario Gómez

Dnes už má tento ostrieľaný harcovník za sebou niekoľko zahraničných angažmánov, no v minulom lete sa rozhodol pre návrat do svojej krajiny. Nasledoval tak prestup do Wolfsburgu, s ktorým sa po roku a pol taktiež rozlúči. Stuttgart zaplatí za prestup svojho odchovanca tri milióny eur. Celý transfer sa ale oficiálne vykoná až po otvorení zimného prestupového obdobia, čiže 1. januára 2018.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.