Za takúto sumu celkom odvážny ťah od vedenia SSC kúpiť tak mladého útočníka. Na druhej strane o jeho kvalite svedčia čísla. Otázne však je, či mu sadne Serie A, pretože po prestupe z kvalitatívne slabšej Ligue 1 môže mať s aklimatizáciou mierne problémy.

Novopečenou posilou SSC sa stal 21-ročný útočník Victor Osimhen. Nigérijčan ohúril Neapol svojimi číslami a silnými stránkami vo Francúzsku, preto neváhali za neho zaplatiť šialených 70 miliónov eur + v hre sú ešte bonusy, s ktorými sa čiastka môže vyšplhať až na 80 miliónov. Lille si tak príde na poriadny balík, keďže len pred rokom zaplatil tento francúzsky klub belgickému Charleroi 24,5 milióna eur za tohto hráča.

Osihmen podpísal s Neapolom zmluvu do roku 2024. Hrotový útočník strelil za Lille v 27 zápasoch Ligue 1 až 13 gólov, ku ktorým pridal 5 asistencií. Celkovo už na klubovej úrovni zaznamenal úctyhodných 38 gólov a 10 asistencií v 74 zápasoch za Lille a Chareleroi. Predtým Osimhen obliekal dres Wolfsburgu, kde sa však v 16 zápasoch ani raz nepresadil.

Zdroj: Transfermarkt.com, Twitter | Foto: Twitter