Keď v decembri minulého roka opúšťal lavičku Manchestru United, možno si ani sám nemyslel, že prestávka od futbalu bude trvať tak dlho. “The Special One” sa však teraz vracia. Lež nie v pozícií, v akej by sme ho očakávali.

56-ročný portugalský tréner nedávno prehlásil, že futbal mu už veľmi chýba a rád by sa vrátil na manažérsku lavičku. Nikto sa však zatiaľ neozval a tak sa Mourinho rozhodol, že si skráti čakanie na ponuky po svojom. Od dnešného dňa ho budú môcť vidieť diváci v Anglicku pri vybraných zápasoch Premier League.

Bývalý tréner Realu Madrid či Manchestru United bude totiž pôsobiť ako odborník v anglickej televízií Sky Sports. Pridal sa tak do tímu skutočných majstrov svojho remesla. V televízií bude konzultovať jednotlivé situácie s legendami ako Gary Neville, Jamie Carragher, Graeme Souness a Jamie Redknapp. Prvýkrát sa divákom predstaví už v dnešnom veľkom šlágri medzi Manchestrom United a Chelsea.

“Sky Sports je domovom Premier League a je pre mňa veľkou poctou pridať sa do tohto tímu a pomôcť chápať a vysvetliť, čo sa udialo v danom zápase. Futbal je obrovská vášeň mnohých fanúšikov a som rád, že môžem byť s nimi súčasťou Premier League, dokiaľ sa nevrátim na svoje miesto na postrannej čiare,” neskrýval nadšenie samotný Mourinho. Diváci sa už teraz tešia na jedinečné postrehy a analýzy portugalskej legendy.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter