Legendy prichádzajú a odchádzajú. A inak to nie je ani v prípade futbalových ikon, ktoré nehrajú svoj milovaný šport do večnosti. Ak už vek nepustí, alebo volajú iné povinnosti, je čas ísť a zavesiť kopačky na klinec. 

Po 20 rokoch strávených v profesionálnom futbale si toto povedal bývalý anglický reprezentant Ashley Cole. Dnes 38-ročný bývalý ľavý obranca, ktorý v roku 1999 debutoval na seniorskej úrovni za Arsenal sa definitívne rozlúčil so svojou kariérou. 156 zápasov, 2 tituly v Premier League a 3 FA Cupy sú skvelou vizitkou počas jeho pôsobenia v tíme “The Gunners”. V roku 2006 však prišiel kontroverzný prestup do Chelsea, ktorý mu niektorí fanúšikovia Arsenalu nevedia odpustiť dodnes.

Lenže tento krok sa mu napokon vážne vyplatil. Titul v anglickej najvyššej súťaži, 4 ďalšie FA Cupy a tituly v Lige Majstrov a Európskej Ligy UEFA má na svojom konte rodák z Londýna. V roku 2014 sa presunul do Talianska kde 2 roky obliekal dres AS Rím predtým než sa v januári 2016 presunul do MLS, v ktorej hrával za Los Angeles Galaxy. V januári tohto roku sa však šokujúco vrátil do Anglicka, kde v 2. najvyššej súťaži obliekal pod taktovkou svojho bývalého spoluhráča Franka Lamparda dres Derby County.

“Po náročnom premýšľaní bol čas zavesiť kopačky na klinec a začať novú kapitolu,” vyhlásil v televíznom rozhovore včera Cole. 20 sezón, 5 klubov, 702 zápasoch, 107 duelov v národnom drese a 16 veľkých trofejí je brilantná štatistika Ashleyho Colea, ktorý s pocitom úspechu si môže vychutnávať zaslúžený futbalový dôchodok.

ashley cole chelsea

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter