Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka pôsobiaci v Celte Vigo prichádza o svojho hviezdneho spoluhráča z útoku. 22-ročný Maximiliano Gómez dnes prestúpil do konkurenčnej Valencie.

Mladý útočník podpísal dlhodobý 5-ročný kontrakt a Valencia okamžite vystrelila jeho výkupnú klauzulu na 140 miliónov eur. Hoci trhová hodnota Uruguajského talentu podľa  Transfermarktu je 40 miliónov eur, do Viga poputuje len 14 miliónov. Na oplátku však odišli z Valencie do Celty až dvaja hráči. Odchovanec Viga 23-ročný útočník Santi Mina (s trhovou hodnotou 30 miliónov eur) sa vracia do známeho prostredia po 4 rokoch strávených u “netopierov“. Ku Minovi sa pridal aj jeho španielsky krajan operujúci na stopérskom poste – Jorge Sáenz, ktorý prišiel do Valencie len pred pár dňami z druholigového Tenerife. Ten bude vo Vigu na dvojročnom hosťovaní.

Maxi Gómez bol len nedávno spojený s odchodom do Premier Legue, keď eminentný záujem prejavili “kladivári” z West Hamu, ktorým odišiel útočník Marko Arnautović do Číny. Práve Gómez bol najväčším kandidátom na nahradenie 30-ročného Rakúšana v Londýne avšak nestane sa tak. Celta Vigo však prichádza o svoju veľkú ofenzívnu hviezdu. Gómez totiž v 127 súťažných dueloch v drese Viga skóroval neuveriteľných 60 gólov, ku ktorým pridal aj 22 asistencií. Vo Valencii sa tak majú načo tešiť.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter