Francúzsko prišlo tento týždeň o dôležitú oporu v obrane. Na Majstrovstvá sveta totiž nepoletí s tímom skvelý stopér Arsenalu Laurent Koscielny. Dnes to potvrdila francúzska futbalová federácia. 

Jeden zo stopérov, s ktorými tréner francúzskej reprezentácie Didier Deschamps rátal, nepoletí do Ruska. Koscielny sa totiž zranil vo štvrtkovom zápase Európskej ligy proti Atléticu Madrid. Koscielny opustil ihrisko v počiatočnom stave zápasu, pričom Wenger povedal, že hráč má pravdepodobne prasknutú achilovku.

Reprezentačný kouč okomentoval situáciu: „Je to obrovské oslabenie pre tím. Zranenia nikdy neprídu v správnom čase. Je mi to kvôli Laurentovi veľmi ľúto, keďže viem, že tento šampionát bol pre neho veľmi dôležitý. Prajem mu rýchle zotavenie sa a vrátenie na trávniky, lebo viem, že ešte má čo ukázať.“

V momente, keď sa Laurent Koscielny zranil, bol na trávniku aj jeho reprezentačný kolega Antoine Griezmann. Ten bol síce vtedy v úlohe súpera, keďže oblieka dres Atlética, ale bolo na ňom vidieť obrovskú frustráciu z toho, že jeho krajan si privodil vážne zranenie. Možno už vtedy tušil, že Koscielneho účasť na MS 2018 v Rusku je definitívne vylúčená.

Zdroj: Goal.com | Foto: Facebook, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.