Borussia Dortmund ulovila počas posledných rokov už niekoľko talentovaných hráčov. Do tejto kategórie určite spadajú aj letné akvizície Mahmoud Dahoud a Maximilian Philipp. Vekový priemer týchto hráčov je 22 rokov a obaja patria medzi najlepších hráčov svojho klubu. Nemecký klub však dnes ohlásil príchod ďalšieho veľkého talentu.

Nemeckú Bundesligu si po prvýkrát v kariére vyskúša 22-ročný Manuel Akanji. Švajčiarsky reprezentant, ktorý doteraz nastupoval vo svojej rodnej krajine za FC Bazilej, už konečne skompletizoval svoj prestup. O služby mladého stredného obrancu údajne usilovali aj Liverpool a Manchester United. Ani jeden anglický klub ale nakoniec nepochodil, pretože Borussia Dortmund uspela s ponukou vo výške 21,5 milióna eur.

Manuel Akanji

Akanji podpísal so svojim novým zamestnávateľom dohodu na štyri a pol roka. Z novej akvizície má evidentnú radosť aj športový riaditeľ klubu Michael Zorc. “Manuel bol cieľom niekoľkých špičkových veľkoklubov a sme radi, že si nás vybral. Vo svojom národnom tíme a taktiež v Lige Majstrov dokázal, že môže hrať na najvyššej úrovni. Má obrovský potenciál.” Mladý obranca bude v novom pôsobisku obliekať dres s číslom 16.

Zdroj: Soccerway.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.