FC Barcelona minula počas tohto ročníka obrovské peniaze na nové posily. Do klubu prišli také mená ako Ousmane Dembélé, Paulinho, Philippe Coutinho či Yerry Mina. Ani to ale katalánskemu veľkoklubu nestačilo a už teraz predstavitelia dohodli letný príchod ďalšej posily. Tou sa stal už budúci tretí Brazílčan v tomto mužstve.

Už dlho sa špekulovalo o prestupe šikovného stredopoliara Arthura, ktorý momentálne pôsobí v Grêmiu, kde futbalovo vyrastal. Až teraz sa ale dotiahli jednania do úspešného konca a za 39 miliónov eur sa v lete presunie do Barcelony. Základná prestupová čiastka je vo výške tridsať miliónov eur a ďalších deväť dostanú Brazílčania v bonusoch. 21-ročný hráč pomohol vyhrať svojmu tímu Copa Libertadores a taktiež sa dostať do finále MS klubov, kde podľahli Realu Madrid.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Takisto zastupoval v mládežníckych kategóriách Brazíliu a niekoľkokrát bol dokonca povolaný aj do vyššieho ročníka. Už v takom mladom veku má niekoľko predností, ktoré si uvedomujú aj Katalánci na svojej oficiálnej webovej stránke. “Arthur je stredopoliar, ktorý je známy svojimi schopnosťami. Jednou z jeho vlastností je schopnosť stratiť svojho strážcu, čo ho robí nebezpečným pri súperovej bráne. Má vynikajúce krytie lopty a kedykoľvek môže prísť s finálnou prihrávkou do pokutového územia.”

Arthur Melo

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.