Arsenal konečne dokončil podpis svojej prvej zimnej posily. Niektorí fanúšikovia tohto klubu by možno vzhľadom k situácii, ktorá nastala v tejto sezóne očakávali nejaké hviezdne meno, no opak je pravdou. Arsène Wenger sa rozhodol staviť na budúcnosť a do klubu tak prichádza 20-ročný grécky talent. 

Konstantinos Mavropanos sa stal prvou januárovou posilou Arsenalu. Anglický klub zaplatil za služby mladého stredného obrancu 1,8 milióna libier. Ten prichádza do Anglicka z rodného Grécka, kde doteraz nastupoval za tamojší PAS Giannina. Samotný hráč si ale bude musieť na svoj debut v novom klube ešte poriadne dlho počkať. Francúzsky manažér má totižto so svojou novou akvizíciou jednoznačné plány.

Arsene Wenger a Konstantinos Mavropanos

“Áno dokončili sme celý prestup, no sám hráč zatiaľ nie je pripravený hrať. Je veľmi pravdepodobné, že ho pošleme ihneď na hosťovanie.” Mladý Grék má údajne mnoho záujemcov v Nemecku, kde pravdepodobne strávi celý zvyšok tejto sezóny. Mavropanos sa tak pripojil k úzkej špičke gréckych hráčov, ktorí prestúpili zo svojej rodnej krajiny hneď do európskeho veľkoklubu.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.