Všetci hokejoví fanúšikovia sa už nevedia dočkať Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Slovensko sa už nemôže až natoľko spoliehať na hráčov z NHL a preto sme sa rozhodli pozrieť na to, ktorí slovenskí hokejisti hrajúci v Európe by v našej zostave nemali chýbať. Tentokrát sme sa zamerali na útočníkov.

 

Marek Hrivík

Jednoznačne začneme týmto šikovným útočníkom, ktorí sa dlhé roky snažil presadiť v NHL. Aj keď sa mu to nepodarilo, svoje kvality potvrdil tento rok, keď ako historicky prvý Slovák ovládol bodovanie vo švédskej najvyššej súťaži, kde nazbieral v 44 zápasoch až 51 bodov. Navyše, hráva na pozícii centra, čo je pozícia, kde našu reprezentáciu dlhodobo tlačí topánka a aktuálne je azda najlepším slovenským hokejistom na tejto pozícii.

Peter Cehlárik

Podobne ako Marek Hrivík, nikdy sa dlhodobo neusadil v prvom tíme NHL. Vo Švédsku však po boku spomínaného Slováka odohral jednu zo svojich najlepších sezón a v 45 zápasoch švédskej najvyššej hokejovej súťaže strelil 20 gólov a pridal rovnaký počet asistencií. Cehlárik má navyše 25 rokov a je veľkým prísľubom pre slovenskú hokejovú reprezentáciu aj do budúcna.

Pavol Skalický

Ostávame na severe Európy, avšak tentokrát sa presunieme do Fínska, kde podáva výborné výkony Pavol Skalický. Stále len 25-ročný útočník nastrieľal v tejto sezóne fínskej najvyššej hokejovej ligy 19 gólov a na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji by s určitosťou nemal chýbať.

Marcel Haščák

V Tipos extralige nazbieral v aktuálnej sezóne 69 bodov a strelil 38 gólov, čím jasne predčil ostatných útočníkov. 34-ročný útočník má navyše bohaté skúsenosti z Majstrovstiev sveta, z ktorých si v roku 2012 odniesol striebornú medailu a tento rok by mohol patriť k ofenzívnym ťahúňom nášho mužstva. Na záver by sme len dodali, že je obrovská škoda zranenia Libor Hudáčeka, ktorý by sa v tomto zozname určite nachádzal. Napadne vám ešte nejaké iné meno?

Zdroj: Eliteprospects.com, Športovýmagazín.sk | Foto: YouTube/HK Poprad official, Twitter, Facebook/Hockey Slovakia