FC Barcelona sa po uasdnutí Xaviho na trénerskú lavičku, návrate zranených hráčov a zisku zimných posíl dostala do väčšej hernej pohody. Všetko nasvedčuje tomu, že by mala aj v La Lige skončiť prinajhoršom štvrtá, a teda, účasť v Lige Majstrov by jej nemala uniknúť.

Je tu ale aj iná možnosť, ako sa kvalifikovať a byť rovno tímom nasadeným do 1. koša. Vyhrať Európsku ligu. FC Barcelona si v 16/finále poradila s SSC Neapol, v osemfinále na ňu čakal papierovo ľahší súper. Avšak, doma proti Galatasarayu nestrelila gól a do Turecka si odváža neutrálnu remízu 0:0.

S akou zostavou do nej Katalánci vyrukujú? Musia myslieť na to, že prípadné vypadnutie by bolo blamážou, veď istanbulský klub je teraz len priemerom v Turecku. No zároveň i na to, že v prípade postupu bude ich program znovu viac nahustený. A do tretice, už v nedeľu Barcu čaká vo večerných hodinách El Clásico.

Každopádne, odborníci očakávajú, že Xavi veľmi opory šetriť nebude. Zo zvučných mien určite nenastúpi zranený Fati, na súpisku pre EL nezaradený Dani Alves a údajne nebude hrať ani Piqué. Avšak, i tak by sa mala na horúcej tureckej pôde predstaviť veľmi kvalitná zostava, ktorá bude mať jasný cieľ – postup.

Predpokladaná zostava Barcelony

Zdroj: The4thofficial.com | Foto: Chosen11, Instagram/auba