Zinedine Zidane doviedol v rokoch 2016-2018 Real Madrid k trom titulom v Lige Majstrov. Podobný kúsok sa nepodaril žiadnemu manažérovi od začiatku sedemdesiatych rokov. Vtedy zlatý hattrick oslavoval legendárny rumunský tréner Stefan Kovács s Ajaxom.

Potom síce tri sezóny v rade dominoval aj Bayern Mníchov so svojou legendárnou generáciou, no o to sa pričinili dvaja rôzni tréneri. Zidane by sa v prípade ďalšieho triumfu zapísal do dejín Realu Madrid i futbalu ako takého ešte hrubším písmom, no to nebude vôbec jednoduché.

Súčasný Real nie je takou hrozbou ako pred tými dvomi či tromi rokmi, hoci po katastrofálnej sezóne 2018/19 sa opäť dostáva do formy. Oživenie priniesli mladé brazílske nádeje Vinícius Junior a Rodrygo, španielsky veľkoklub podpísal Edena Hazarda, zapracovávajú sa aj ďalší hráči. No to nič nemení na fakte, že aktuálne je papierovo až siedmym najväčším favoritom na prípadný triumf. Pred ním sú anglickí velikáni súčasnosti Liverpool FC a Manchester City, rovnako tak aj Bayern Mníchov, FC Barcelona a PSG.

Skromnosť však nepatrí medzi vlastnosti, ktorými by si mohlo vedenie madridského giganta dovoliť ovplývať. Samotný Zidane si ale svojim vyhlásením po poslednom zápase skupinovej fázy Ligy Majstrov na seba uplietol bič.

„Ak budeme hrať proti Liverpool, vyradíme ho,“ reagoval na dotazy novinárov, ktorí pochopiteľne vedeli, že aj takáto dvojica môže na seba naraziť hneď v osemfinále. Vzhľadom k tomu, že Liverpool je jedným z piatich možných súperov, ktorých môžu Zidane a spol. v pondelok dostať, nepochybne si túto hlášku všetci zapamätajú.

Druhé miesto so ziskom jedenástich bodov v základnej skupine A za suverénnym PSG však pre 13-násobného šampióna nevyznieva vôbec ružovo. Okrem spomínaného (a v súčasnosti takmer nezastaviteľného) Liverpoolu môže “Biely balet” naraziť aj na Manchester City, Bayern Mníchov a Juventus, jediným papierovo schodnejším súperom v osudí tak ostáva víťaz skupiny G – nemecké RB Lipsko. S určitosťou sa totižto nemôže stretnúť s PSG, a ani s FC Barcelonou a Valenciou, ktoré vyhrali svoje skupiny.

Zdroj: Talksport.com | Foto: Twitter