Futbalisti Barcelony vstúpia do novej sezóny aj so svojím odchovancom, ktorý sa vracia na Camp Nou z talianskej Serie A, kde donedávna obliekal dres AC Milána rovnako ako náš reprezentant Juraj Kucka.

Gerard Deulofeu prišiel do Barcelony už ako 9-ročný, no v dospelosti sa v prvom tíme v nabitej konkurencii nepresadil a následne bol poslaný na hosťovanie do Evertonu a Sevilly. V roku 2015 katalánsky klub definitívne opustil a jeho domovom sa stal Liverpool, kde odohral jeden a pol sezóny za Everton. Jar 2017 strávil na hosťovaní v AC Miláno, kde patril medzi hráčov základnej zostavy.

23-ročný krídelník sa však teraz vracia domov, kde má jasné ambície: “Vrátil som sa do známeho prostredia a je stopercentne isté, že tu strávim najbližšiu sezónu, počas ktorej chcem hrať po boku tých najlepších. Uvedomujem si, aká konkurencia na mňa čaká, no som odhodlaný sa chopiť svojej príležitosti najlepšie, ako sa bude dať.” Barcelona zaplatila za Španiela 12 miliónov eur.

Na seniorskej úrovni odohral skvelý krídelník v drese Barcelony len šesť zápasov. Od roku 2014 už trikrát nazrel aj do seniorskej reprezentácie Španielska, no oveľa viac úspechov má na svojom konte s mládežníckym výberom do 19 rokov, s ktorým získal dva tituly majstra Európy. A na nedávno skončenom EURO do 21 rokov bol členom strieborného tímu, ktorý dokázalo zastaviť až Nemecko.

Zdroj: squawka.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.