Po vystúpeniach Slovenska na futbalových Majstrovstvách Európy sa len ťažko hľadali hráči, ktorí ukázali dobré výkony v zápasoch základnej skupiny. Azda len výnimky ako Milan Škriniar, Ondrej Duda či Martin Dúbravka predviedli svoje najlepšie výkony.

Na Slovensku je v poslednom čase mimoriadne kritizovaný stredopoliar Stanislav Lobotka. Hoci ide o nášho druhého najhodnotnejšieho hráča, šancu v Neapole nedostáva. Od svojho prestupu z januára 2020 odohral rodák z Trenčína za SSC 39 zápasov, v uplynulej sezóne to bolo 139 minút. Aj preto sa často kritizovalo a kritizuje jeho nasadenie na plochu v slovenskom drese.

Prestupové špekulácie jeden čas vraveli, že Lobotka by mal z Neapola odísť, minimálne na hosťovanie, aby nazberal zápasovú prax. No od novej sezóny povedie Partenopei kouč Luciano Spaletti a ten podľa talianskych médií prisľúbil, že s Lobotkom ráta a jednoznačne mu dá šancu. A prečo by aj nie. 26-ročný slovenský reprezentant vyšiel Neapol na 20,9 milióna eur a zmluvu s klubom má do roku 2024. Držme Stanovi palce, aby sa pod novým trénerom uchytil a začal pravidelne hrávať.

lobotka

Zdroj: Football-italia.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter